Jetbee olarak işletmelerin lojistik noktasındaki operasyonlarını yakından takip edip, akabinde analiz yaparak, yeni nesil kurye sistemini kurguladık.

Analizlerimiz sonucunda elde ettiğimiz en dikkat çekici nokta ise işletmelerin üzerindeki kurye çalıştırma maliyeti olmuştur.

Bu ve bunun gibi birçok sorunu çözmek adına Jetbee sistemini iki yılı aşkın süredir yaptığımız AR-GE çalışmaları sonucunda, en ince ayrıntısına kadar sistemimizi geliştirdik.

Jetbee’yi kurgularken aynı zamanda kurye bulma sorununu, kuryelerin yasal sorumluluğu, geç paket teslimatı ve daha birçok sorunu da ortadan kaldıracak sistemimizi tamamladık.

Jetbee olarak, Türkiye’nin binlerce mahallesindeki kuryelerimizle geliştirdiğimiz kurye ağımızı Türkiye’de faaliyet gösteren binlerce işletmeye ve markaya sunuyoruz. Kurye ağımız sayesinde işletmeler sabit kurye giderlerinden kurtulur iken bölgelerindeki müsait tüm kuryelerimizi kendi gönderileri için çağırma olanağına sahip oluyorlar.
Jetbee, kuryeleri aynı zamanda freelance hale getirilerek sistemimizde part-time şekilde kuryelerin görevleri yerine getirerek ek kazanç elde edebilmeleri yönünde planlama yapıldı.

Kurye ağımız, yaya, bisiklet, elektrikli bisiklet, elektrikli scooter, motosiklet ve araba kullanan kuryelerden meydana gelmektedir. Her kurye türüne göre, görev başı ücret alınmakta olup işletmeler bu sayede aylık yüksek kurye giderlerini bir kenara bırakmış sadece paket dağıtım görevi olduğunda kurye talep ederek maliyetlerini azaltmaktadırlar.

Kuryelerimizin araçları olmaması durumunda ise grup şirketlerimiz tarafından kiralama veya taksitli satış yoluyla araç sahibi olup sistemimizde kazandıkça ödeme yapabilmektedirler.

Jetbee, yeni nesil kurye sistemi olarak tüm Türkiye’deki kurye ağımız ve bayi ağımız ile her gün yüzlerce işletmeye hizmet veriyor ve binlerce gönderiyi dakikalar içerisinde alıcıya teslim ediyoruz.

Aynı zamanda şirketimiz markası olan jetmarket.com.tr platformu ve uygulamasını da işletmelere ücretsiz olarak sunarak işletmelerin herhangi bir yatırım olmadan online satış yapabilmelerinin yolunu açıyoruz.

Geleceğin mikro lojistik teslimat modeli olacak olan, elektrikli araçlarla teslimat hizmetimizi her geçen gün geliştirerek çalışmalarımıza devam ediyoruz.